Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi / Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Kurumsal Bilgiler

Tarihçe

Elektrik-Eletronik Mühendisliği Bölümü 2020 yılında kurulmuş, lisans eğitimi için öğrenci alımına henüz başlamamıştır. 

 

Misyon

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün misyonu, hızla gelişen modern elektrik, elektronik ve bilgi teknolojisinin altında yatan temel ilkeleri anlayan, bilim ve mühendisliğin kullandığı matematiği seçtikleri kariyer yolunda yaratıcı bir şekilde uygulayabilen, bilimsel, akademik ve disiplinler arası çalışmalar yapabilecek niteliğe sahip, mesleki etik ve ahlak ilkelerinden ödün vermeyen ve yaşam boyu öğrenmenin farkındalığını kazanmış mühendisler yetiştirmek amacıyla elektrik-elektronik mühendisliği eğitimini en güncel ve çağdaş şekilde öğrencilere sunmaktır.

Vizyon

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, yurtiçi ve yurtdışındaki prestijli üniversitelerden eğitim almış güçlü ve deneyimli akademik kadrosuyla, eğitim, öğretim, teknoloji geliştirme ve bilimsel araştırmalarda ulusal ve uluslararası düzeyde, insanlık yararına uygulamalı projeler ve teknoloji üreten bir bölüm olmayı hedeflemektedir. Bölümümüzün başlıca hedefleri ulusal ve uluslararası Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri arasında akademik derecelendirmede lider konuma gelerek, geleceğe yönelik teknolojileri geliştirmek amaçlı akademik araştırma ve yayınlarda bulunmaktır. Gerekli bilimsel ve sosyal yetilerle donatılmış, bir üst seviyedeki eğitimleri takip edebilen, çalışacakları ortamlarda kritik düşünme ve liderlik becerilerine sahip, disiplinler arası işbirliği sağlayabilen, yönetici özelliklerine sahip,  yenilikçi, özgün çözümler üretebilen Elektrik-Elektronik Mühendisleri yetiştirmektir.

Teşkilat şeması

https://muhendislik.comu.edu.tr/teskilat-semasi-r31.html

Komisyonlar 

http://elektronik.muhendislik.comu.edu.tr/komisyonlar-r22.html

Fiziki İmkanlar

-

İkili İşbirliği ve Protokoller

Bölümümüz hali hali hazırda Enerjisa-üretim, İÇDAŞ ve UEDAS gibi firmalar ile ikili işbirlikleri gerçekleştirmekte ve eğitim, proje geliştirme vb. amaçlarla protokoller imzalamış durumdadır.

Öğrenci Sayılarımız

-

Personel için Oryantasyon

https://muhendislik.comu.edu.tr/personel-icin-oryantasyon-r48.html

https://www.comu.edu.tr/duyuru-20858.html

Öğrenci İçin Oryantasyon

-

Ödüller